2013. márc. 20. 10:03
1/4 anonim válasza:
x-2,5= 2x+12-x
x-2,5=x+12
Ez szerintem hülyeség, mert ugye ha az x-eket kiveszed, akkor marad a -2,5=12.
Szerindted is így van? Hányadikos vagy, hogy ez nem megy?
2/4 anonim válasza:
Az első feladat nem egyértelmű, tedd ki a zárójeleket.
3/4 anonim válasza:
Az első feladat nem egyértelmű, tedd ki a zárójeleket.
A második
A feladat
4x - 3y = -1
12x + 5y = 11
Az elsőt 3-mal szorozva
12x - 9y = -3
12x + 5y = 11
Elsőből a másodikat kivonva
-14y = -14
ebből
y = 1
====
Az első eredeti egyenletből
x = (3y - 1)/4
vagyis
x = 1/2
*********
A harmadik
Minden szöget átváltasz fokba, majd megszorzod azokat π/180-nal.
4/4 A kérdező kommentje:
Az első feladatnál x-3/2+4 Ez a jel / az egy törtjel,csak nem tudom,hogy kell tört jelet írni.Tehát x-3 törtjel,alatta 2 és úgy +4.Nincs zárójel.Így kaptuk meg.
2013. márc. 22. 12:38