Matek! Levezetve, ellenőrizve és behelyettesítve kellene! 1. x-3/2 +4=2 (x+6) -x 2. Oldjuk meg a köv. Egyenletrendszert az egész számok halmazán. I.4x-3y=-1 II.12x+5y=11 3. Váltsuk át a következő szögeket radiánba. A,45° b,26°30' c,35°18'30"?

2013. márc. 20. 10:03
 1/4 anonim ***** válasza:

x-2,5= 2x+12-x

x-2,5=x+12

Ez szerintem hülyeség, mert ugye ha az x-eket kiveszed, akkor marad a -2,5=12.

Szerindted is így van? Hányadikos vagy, hogy ez nem megy?

2013. márc. 20. 10:26
 2/4 anonim ***** válasza:
Az első feladat nem egyértelmű, tedd ki a zárójeleket.
2013. márc. 20. 20:30
 3/4 anonim ***** válasza:

Az első feladat nem egyértelmű, tedd ki a zárójeleket.


A második

A feladat

4x - 3y = -1

12x + 5y = 11


Az elsőt 3-mal szorozva

12x - 9y = -3

12x + 5y = 11


Elsőből a másodikat kivonva

-14y = -14

ebből

y = 1

====


Az első eredeti egyenletből

x = (3y - 1)/4

vagyis

x = 1/2

*********


A harmadik

Minden szöget átváltasz fokba, majd megszorzod azokat π/180-nal.

2013. márc. 20. 20:39
 4/4 A kérdező kommentje:
Az első feladatnál x-3/2+4 Ez a jel / az egy törtjel,csak nem tudom,hogy kell tört jelet írni.Tehát x-3 törtjel,alatta 2 és úgy +4.Nincs zárójel.Így kaptuk meg.
2013. márc. 22. 12:38