MATEKOSOK FIGYELEM! A holnapi dogám múlik ezen! Mennyi a kétjegyű pozitív egész számok átlaga, illetve mediánja? Van-e módusza?

2013. márc. 17. 11:53
 1/5 A kérdező kommentje:

És egy másik kérdésem is van. HATALSMAS SEGÍTSÉG LENNE, ha valaki megmondaná a választ.


1/2=4/8^x

2013. márc. 17. 11:57
 2/5 anonim ***** válasza:

Leírom a menetét: Számtani sorozatként veszed a számokat 10-től 99-ig. A képlettel összeadod őket, ezután elosztod annyival, ahány szám van. (Tehát 90-nel). Ez lesz az átlag.

Medián ugyebár a középső szám. Illetve jelen esetben a két középső átlaga, tehát a 45. és a 46. szám átlaga.


A módusz vagy mindegyik szám vagy nincs módusz. Ezt nem tudom sajnos, sokféleképpen tanítják...

2013. márc. 17. 12:00
 3/5 anonim ***** válasza:

1/2=4/8^x


Gondolom egy zárójelet kihagytál, tehát így nézne ki:

1/2=(4/8)^x

1/2=(4/8)^x=(1/2)^x

(1/2)^1=(1/2)^x

Mivel szig.mon. csökkenő, elhagyható az alap

x=1

2013. márc. 17. 12:02
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha pedig mégsem hagytál ki zárójelet, akkor:


1/2=4/8^x

(1/2)*8^x=4

8^x=8=8^1

Mivel szig. mon. növekvő, az alap elhagyható.

x=1 jön ki itt is.

2013. márc. 17. 12:08
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod! Isten vagy! Csak még valami: az 1. feladatnál a 10-et meg a 99-et milyen képletbe kell beírni?:)
2013. márc. 17. 12:29