MissEm kérdése:

Milyen x-re teljesül hogy a 3-as alapú logaritmus (x+4) kifejezés értéke a. , -2 b. , pozitív c. ,4nél kisebb egész szám?

2013. febr. 10. 20:19
 1/2 anonim ***** válasza:

log3(x+4) = -2

log3(x+4)= log3(1/9)

x+4 = 1/9

x = -35/9


log3(x+4) > 0

log3(x+4)>log3(1)

x+4 >1

x >-3


log3(x+4) < 4

log3(x+4)< log3(81)

x+4 < 81

x < 77

2013. febr. 10. 20:44
 2/2 anonim ***** válasza:
Az utolsóban mivel 4-nél kisebb egész számról van szó igy x= 24 5 -1 -3 stb
2013. febr. 10. 20:51