2013. febr. 10. 20:19
1/2 anonim válasza:
log3(x+4) = -2
log3(x+4)= log3(1/9)
x+4 = 1/9
x = -35/9
log3(x+4) > 0
log3(x+4)>log3(1)
x+4 >1
x >-3
log3(x+4) < 4
log3(x+4)< log3(81)
x+4 < 81
x < 77
2/2 anonim válasza:
Az utolsóban mivel 4-nél kisebb egész számról van szó igy x= 24 5 -1 -3 stb