A kifejezéseket írd olyan alakban, hogy be tudd karikázni az együtthatókat" Ezt hogyan oldjam meg?


A, 1. 3 szorozva x-el

2. a

3. 2x

4. 5,8+a

5. a-b


B, 1. 5y a másodikon

2. - 1/2 szorozva a

3. 0,8 szorozva x a harmadikon

4. - 3,2 szorozva xy

5. 2 szer y a másodikon szorozva 4 szorozva y a másodikon


C, 1. a szorozva 5

2. három szorozva (x+y)

3. négy szorozva (-b)

4. -z szorozva 3

5. -y


D, 1. x a másodikon szorozva 3

2. -2x szorozva y a harmadikon

3. a szorozva b szorozva 0,8

4. x a másodikon - (y a másodikon)

5. 2 szorozva y az ötödiken szorozva (-1)



2013. febr. 9. 16:11
 1/6 A kérdező kommentje:
13/L
2013. febr. 9. 17:41
 2/6 A kérdező kommentje:
sürgős pls!!!
2013. febr. 9. 19:34
 3/6 mattan ***** válasza:
2013. febr. 9. 21:22
 4/6 mattan ***** válasza:
2013. febr. 9. 21:22
 5/6 A kérdező kommentje:
ez mi? leírnád rendesen légyszi mert ezen nem tudok kiigazodni :(
2013. febr. 9. 23:52
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha jól rémlik, te már ezzel kapcsolatban tettél fel kérdést...


Először is, nézzük, hogy mi az az együttható: mindenféle matematikai definíció meg hasonló nélkül az a szám, amit az ismeretlen mellé írsz:


A/1: 3 szorozva x-szel: 3*x=3x, itt az együttható a 3.

A/2: a: a=1*a, itt az együttható az 1.

A/3: 2x itt az együttható a 2.

A/4: 5,8+a=5,8+1*a, itt az együttható az 1 és az 5,8. Az 5,8 azért, mert tekinthetjük úgy, hogy 5,8*x^0 (x a 0. hatványon, ami ugye 1), ezt megtehetjük, mivel ez egy polinom.

A/5: a-b=1*a+(-1)b, itt az együttható az 1 és a -1.


A többit is így kell megcsinálni.

2013. febr. 10. 18:01