Sziasztok!
Eljutottam a képen látható feladat megoldásában egy ideig, viszont nem tudom, hogy jó-e, ill. hogyan tovább.
Kérném szépen segítségeteket ez ügyben :)
Előre is köszönöm szépen :)
Feladat: [link]
Eddig jutottam el: [link]
2013. febr. 4. 20:26
1/2 bongolo válasza:
a)
Ha n ≥ 2:
számláló: (n+2)-(n-2) = 4
nevező: (n+2)+(n-2) = 2n
a tört: 2/n
b)
Ha -2 ≤ n ≤ 2
számláló: (n+2)-(2-n) = 2n
nevező: (n+2)+(2-n) = 4
a tört: n/2
c)
Ha n < -2
Csináld végig hasonlóképpen. Most is 2/n kell kijöjjön.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2013. febr. 4. 21:40