Kifejezés egyszerűsítése (? )


Sziasztok!


Eljutottam a képen látható feladat megoldásában egy ideig, viszont nem tudom, hogy jó-e, ill. hogyan tovább.

Kérném szépen segítségeteket ez ügyben :)

Előre is köszönöm szépen :)

Feladat: [link]


Eddig jutottam el: [link]


2013. febr. 4. 20:26
 1/2 bongolo ***** válasza:

a)

Ha n ≥ 2:

számláló: (n+2)-(n-2) = 4

nevező: (n+2)+(n-2) = 2n

a tört: 2/n


b)

Ha -2 ≤ n ≤ 2

számláló: (n+2)-(2-n) = 2n

nevező: (n+2)+(2-n) = 4

a tört: n/2


c)

Ha n < -2

Csináld végig hasonlóképpen. Most is 2/n kell kijöjjön.

2013. febr. 4. 21:14
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2013. febr. 4. 21:40