Ezt hogy is kéne megoldani? (törtek egyszerűsítése)

[link]

2013. febr. 2. 17:32
 1/4 anonim ***** válasza:

A nem lineáris (tehát másod/harmadfokú tagokat tartalmazó) kifejezéseket alakítsd szorazattá és a nevező és számláló közt lesz egyezés, amivel egyszerűsíthetsz.


Elsőnél pl. a^2 - b^2 = (a-b)*(a+b)


d-nél pl.

x^2 + x = x(x+1)

x^2 - 1 = (x-1)(x+1), tehát a tört egyszerúsíthető x/x-1-re.


Viszonylag különböző megoldások kellenek, nézd át milyen átalakításokat/egyenlőségeket tanultatok ezzel kapcsoaltosan és keresd azokat bennük.

2013. febr. 2. 17:40
 2/4 A kérdező kommentje:
oké, köszönöm!
2013. febr. 2. 19:20
 3/4 anonim ***** válasza:

A többi feladat megoldását azért ellenőrizhetnéd itt:

[link]

Nagyon érdekelne, hogy tudod-e használni!?

2013. febr. 2. 22:07
 4/4 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm! ezzel sokat segítettél :)

(most azt gyakorlom)

2013. febr. 3. 10:39