Algebrai törtek egyszerűsítése 8. os vizsgára gyakorlás Légyszí! X a négyzeten + x törtvonal x a négyzeten - 1 valaki kérlek el tudná magyarázni, hogy hogyan kell megoldani? Nagyon köszi (:


2012. ápr. 14. 12:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Szorzattá kell alakítani a számlálót és a nevezőt is, mert csak úgy tudsz masjd egyszerűsíteni.

x^2+x=x(x+1) x kiemelhető volt

x^2-1 Ismert azonosság, hogy a^2-b^2=(a-b)(a+b)

nagyon sokszor eljátsszák, hogy csak egy 1-est írnak oda, amit persze át lehet írni 1^2-nek.


x^2-1=(x+1)(x-1)


vagyis a törted most:

x(x+1)

-------

(x+1)(x-1)


Alul és fölül is van egy (x+1) amit le lehet húzni

x/(x-1) a megoldás.


Szóval mindig nézd meg hogy tudod szorzattá alakítani.

2012. ápr. 14. 13:05
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!!! Sokat segítet!! :)
2012. ápr. 14. 13:27