2012. ápr. 14. 12:59
1/2 anonim válasza:
Szorzattá kell alakítani a számlálót és a nevezőt is, mert csak úgy tudsz masjd egyszerűsíteni.
x^2+x=x(x+1) x kiemelhető volt
x^2-1 Ismert azonosság, hogy a^2-b^2=(a-b)(a+b)
nagyon sokszor eljátsszák, hogy csak egy 1-est írnak oda, amit persze át lehet írni 1^2-nek.
x^2-1=(x+1)(x-1)
vagyis a törted most:
x(x+1)
-------
(x+1)(x-1)
Alul és fölül is van egy (x+1) amit le lehet húzni
x/(x-1) a megoldás.
Szóval mindig nézd meg hogy tudod szorzattá alakítani.
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!!! Sokat segítet!! :)
2012. ápr. 14. 13:27