3-as alapú a logaritmus, log-nak fogom írni
1/2*log(2x-4)=4
2013. febr. 8. 17:24
1/1 BKRS válasza:
1/2*log(2x-4)=4
log(2x-4)=8
3^(log(2x-4) = 3^8
2x-4 = 3^8
2x = 3^8+4
x = (3^8+4)/2