Bazsik kérdése:

Segítene valaki egy középszintű logaritmus feladatban?


3-as alapú a logaritmus, log-nak fogom írni

1/2*log(2x-4)=4



2013. febr. 8. 17:24
 1/1 BKRS ***** válasza:

1/2*log(2x-4)=4

log(2x-4)=8

3^(log(2x-4) = 3^8

2x-4 = 3^8

2x = 3^8+4

x = (3^8+4)/2

2013. febr. 8. 17:38