Lg36:lg6 miért egyenlő 2-vel?


2013. jan. 13. 21:45
 1/5 anonim ***** válasza:

36=6^2


lg 36 = lg 6^2 = 2*lg 6


Logaritmikus azonosság, hogy a hatványkitevőt ki lehet hozni a logaritmus elé.


lg 36 / lg 6 = 2*lg 6 / lg6 =2

2013. jan. 13. 21:58
 2/5 anonim ***** válasza:

Előző helyes megoldás, de van rá variáció természetesen.


log36 = [log(6)36]/[log(6)10]

log6 = [log(6)6]/[log(6)10]


log36/log6 = {[log(6)36]*[log(6)10]}/{[log(6)6]*[log(6)10] = [log(6)36]/[log(6)6] = 2/1 = 2

2013. jan. 13. 22:06
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2013. jan. 13. 22:25
 4/5 A kérdező kommentje:

"log36 = [log(6)36]/[log(6)10]

log6 = [log(6)6]/[log(6)10]"


Ezt a variációt nem igazán értem. 6-os alapú logaritmus 36 osztva 6-os alapú logaritmus 10-zel miért lg36? Ugyanígy a lg6-nál

2013. jan. 13. 22:33
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem tanultátok még a logaritmus azonosságait?

[link]


Itt a (4)-es azonosságot nézd meg

2013. jan. 14. 00:11