képen itt vannak a számok mivel ide nem tudtam így beírni: [link] Szunyi.com/images/-64-1wq29-199xx-y1x. Jpg 2013. febr. 10. 19:47
1/5 A kérdező kommentje:
itt van a kép : [link] Szunyi.com/images/-64-1wq29-199xx-y1x. Jpg
2013. febr. 10. 19:48
3/5 anonim válasza:
Mivel 3^(-2)-en = 1/9, ezért A = -2.
Sin-nek az érték készletet -1-től 1, 2*sinx-nek -2-től 2-ig. Tehát max egyenlő lehetne, de mivel ilyen lehetőség nincs ezért biztos nagyobb. (Amúgy sin(4pi/3)-ról ismert, hogy -sin(pi/3), ami pedig gyök(3)/2, 2-szerese pedig -gyök(3), ami -1,7..., így is kijön, hogy nagyobb)
4/5 anonim válasza:
a = log(3)1/9 = log(3)3⁻² = -2
b: sin(x) legkisebb értéke -1 lenne sin(3/2π)-nél és akkor lenne: a=b
de sin(4/3π) biztosan nagyobb mint -1, ezért:
b>a
5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm!!!:)))
2013. febr. 10. 20:01