Egy kétjegyű szám második számjegye 1-el nagyobb az elsőnél. Ha mindkét számjegyét 2-vel növeljük, akkor az eredeti és az új szám összege nagyobb 90. Mi az eredeti szám?

2013. febr. 6. 19:33
 1/3 anonim ***** válasza:

ezek lehetnek:

98

87

76

65

54

43

2013. febr. 6. 20:09
 2/3 anonim válasza:
1-es válaszoló pont fordítva írtad, a MÁSODIK számjegy a nagyobb eggyel. S a válasz 34. Mert ha hozzáadok, 3+2=5, 4+2=6, azaz a másik szám 56, tehát 34+56=90.
2013. febr. 6. 20:21
 3/3 anonim válasza:

2-es vagyok, most látom, az összeg nem 90, hanem nagyobb, mint 90. Akkor tehát a 34-nél nagyobb számok jöhetnek szóba, 45, 56, 67, 78, 89.

Bocsi.

2013. febr. 6. 20:35