Előre is köszi! :) by:Niki2012. júl. 16. 16:35
1/7 anonim válasza:
x*1000+y*100+z*10+7=7000+x*100+y*10+z-2826
x*1000+y*100+z*10=4167+x*100+y*10+z
x*900+y*90+z*9=4176
9*(x*100+y*10+z)=4176
x*100+y*10+z=463
Tehát az eredeti szám 4637.
Ellenőrzés: 7463-4637=2826, tehát a válasz jó! :)
2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon KÖSZIII!!! :) :D
2012. júl. 16. 16:54
3/7 anonim válasza:
Előző vagyok. Amúgy érted is, amit leírtam, vagy csak örül, hogy kijött? :)
4/7 A kérdező kommentje:
Értem én, csak én akárhogy próbálkoztam nem nagyon jött ki :/ De tényleg köszi és igen értelmeztem :))
2012. júl. 16. 17:17
5/7 anonim válasza:
Oké, ennek örülök. :)
Az ilyen "Xjegyű szám számjegyeit felcseréljük" típusú feladatokat hasonló módszerrel lehet megoldani, jó ha megjegyzed egy életre! :)
6/7 A kérdező kommentje:
Oké :D
2012. júl. 16. 17:23
7/7 vurugya béla válasza:
Azért van jóval egyszerűbb megoldás is:
a szám legyen xyz7, a módosított szám: 7xyz. Általános iskolás írásbeli összeadás szerint felírva:
xyz7
+2826
---------
7xyz
Itt az utolsó jegynél 7+6=z , azaz z=3 és marad 1.
xy37
+2826
---------
7xy3
Ugyanígy y=6
x637
+2826
---------
7x63
azaz x=4, a szám 4637.