2011. dec. 31. 09:16
1/2 anonim válasza:
45
Ez azért nem volt olyan nehéz...
2/2 anonim válasza:
Táblázatot kell csinálni ehhez, úgy a legegyszerűbb.
Eredeti: tizeseknél: x ; egyeseknél: 9-x ==> 10x+9-x=9x+9
Felcserélt: tizeseknél: 9-x ; egyeseknél: x ==> 90-10x+x=90-9x
Az eredeti 9-el kisebb ezért az egyenlet:
9x+9+9=90-9x
18x=72
x=4
Tehát az eredeti 45 a felcserélt 54