Lujzika21 kérdése:

2jegyű számban a jegyek összege 9. H felcseréljük a számjegyeket, az eredetinél 9-cel nagyobb számot kapunk. Mi az eredeti szám?

2011. dec. 31. 09:16
 1/2 anonim válasza:

45

Ez azért nem volt olyan nehéz...

2011. dec. 31. 09:25
 2/2 anonim ***** válasza:

Táblázatot kell csinálni ehhez, úgy a legegyszerűbb.


Eredeti: tizeseknél: x ; egyeseknél: 9-x ==> 10x+9-x=9x+9

Felcserélt: tizeseknél: 9-x ; egyeseknél: x ==> 90-10x+x=90-9x


Az eredeti 9-el kisebb ezért az egyenlet:

9x+9+9=90-9x

18x=72

x=4


Tehát az eredeti 45 a felcserélt 54

2011. dec. 31. 09:26