Oldjuk meg az egyenleteketa racionális számok halmazán! Ellenórizzük is! A. ) 7szer (3-x) +4x-4szer (2x-8) =-2-3szor (x+3) b, ) x-4 (tortvonal) 3-3x+1 (tortvonal) 4=3-5-2x (tortvonal) 6 Valaki tud segiteni?

2014. jan. 4. 13:07
 1/1 anonim ***** válasza:

a.)(zf)

21-7x+4x-8x+32=2-3x-9/(öv)

53-11x=-3x-7/+11x

53=8x-7/+7

60=8x/:8

7,5=x

2014. jan. 4. 14:07