Köszönöm a segíséget, elég sürgõs lenne.....2013. szept. 23. 15:12
1/3 A kérdező kommentje:
Nekem úgy jött ki hogy a m = (2,3) Jó a megoldás?
2013. szept. 24. 08:42
2/3 BKRS válasza:
Egyszerűbb, hogy mikor nincs:
ha m = 3m vgyis m=0
ha 2m+1=m vayis m=-1
ha m+1 = 2m+1 vagyis m=0
ha m+1 = 3m vagyis m = 1/2
ha 2m+1 = 3m vagyis m=1
Tehát akkor mikor van 4 különböző eleme:
Ha m∈ ℚ∩((-∞,-1)U(-1,0)U(0,1/2)U(1/2,1)U(1,∞))
vagy máshogy megadva: m∈ℚ\{-1,0,1/2,1)
3/3 A kérdező kommentje:
Köszi.
2013. szept. 25. 19:04