Az A= (m, m+1,2m+1,3m) halmaznak az m racionális szám mely értékeire van 4 eleme?

Köszönöm a segíséget, elég sürgõs lenne.....

2013. szept. 23. 15:12
 1/3 A kérdező kommentje:
Nekem úgy jött ki hogy a m = (2,3) Jó a megoldás?
2013. szept. 24. 08:42
 2/3 BKRS ***** válasza:

Egyszerűbb, hogy mikor nincs:

ha m = 3m vgyis m=0

ha 2m+1=m vayis m=-1

ha m+1 = 2m+1 vagyis m=0

ha m+1 = 3m vagyis m = 1/2

ha 2m+1 = 3m vagyis m=1

Tehát akkor mikor van 4 különböző eleme:

Ha m∈ ℚ∩((-∞,-1)U(-1,0)U(0,1/2)U(1/2,1)U(1,∞))

vagy máshogy megadva: m∈ℚ\{-1,0,1/2,1)

2013. szept. 25. 18:06
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi.
2013. szept. 25. 19:04