Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi az a paraméteres egyenletre...

Mi az a paraméteres egyenletrendszer?

Figyelt kérdés
Pl. ha adott 3 egyenes paraméteres egyenlete, és az azokkal párhuzamos egyenletek paraméteres egyenletrendszerét kell felírnom, akkor mit kell egész pontosan csinálni?
2013. nov. 19. 20:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Ebből amit írsz, nem lehet pontosan megérteni a feladatot. Ilyenre gondolsz?

[link]

2013. nov. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A trükk abban rejlik, hogy ha párhuzamos, akkor az írányvektoraik megegyeznek (vagy párhuzamos, de ha adott egy irányvektor, akkor elég csak azt vizsgálni, mert ezzel az irányvektorral felírható minden az eredetivel párhuzaos egyenesen és csak azok)
2013. nov. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ez egy összetett feladat volt, ez az eleje:

Írja fel annak az egyenesnek a paraméteres egyenletrendszerét, amelyik

1 átmegy az A(4; 5) és a B(3; 2) pontokon.

2. átmegy az origón és az irányvektora (3; 1) vektor

3. párhuzamos az eloző pontbeli egyenessel és átmegy a (2; 3) ponton.

és ez lenne a kérdésem:

Írja fel az eloző feladatban megadott egyenesekkel párhuzamos egyenesek paraméteres egyenletrendszereit.

2013. nov. 19. 20:19
 4/5 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy mikor párhuzamos, csak azt nem, hogy miben más egy egyenes paraméteres egyenlete, mint a paraméteres egyenletrendszere, mármint, hogy akkor mit kell vele csinálni.
2013. nov. 19. 20:21
 5/5 anonim ***** válasza:

Legjobb tudomás szerintem a síkban egy egyenesnek nincs egyenletrendszere csak egy db egyenlete. (térben már 3 egyenlet kell leírásához, de ez a síkban van).


Szerintem hagyd figyelmen kivül és egyenleteiket írd fel.


De én is tévedhetek (bár kétlem).

2013. nov. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!