Kétismeretlenes egyenletrendszer?


Hogyan kell megoldani ezt az egyenletrendszert:

2^2x-y=2

3^5x-2y=81

Rég tanultam ezt, bele kezdeni se tudok, leginkább mert a bal oldalt mindkét egyenletben egy szám van és a többi hatványon.



2013. okt. 17. 22:08
 1/3 anonim ***** válasza:

2=2^1 emiatt 2x-y=1

81=3^4 emiatt 5x-2y=4

Innentől tudnod kell a továbbiakat...

2013. okt. 17. 22:40
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha már elkezdtem...

[link]

2013. okt. 17. 22:42
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat segítettél köszönöm! Már kezd ismerős lenni a dolog :) Köszönöm!
2013. okt. 17. 23:57