Hogyan kell megoldani ezt az egyenletrendszert:
2^2x-y=2
3^5x-2y=81
Rég tanultam ezt, bele kezdeni se tudok, leginkább mert a bal oldalt mindkét egyenletben egy szám van és a többi hatványon.
2013. okt. 17. 22:08
1/3 anonim válasza:
2=2^1 emiatt 2x-y=1
81=3^4 emiatt 5x-2y=4
Innentől tudnod kell a továbbiakat...
3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat segítettél köszönöm! Már kezd ismerős lenni a dolog :) Köszönöm!
2013. okt. 17. 23:57