Kétismeretlenes egyenletrendszer?


(5/(3x-2))-(2/(5y+1))=10

(3/(3x-2))+(3/(5y+1))=1,8


2013. aug. 11. 19:50
 1/4 A kérdező kommentje:
Már 1000szer probaltam,de sose jön ki .:S Vki segitene?
2013. aug. 11. 19:50
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Új ismeretleneket célszerű bevezetni:

1/(3x-2)=a és

1/(5y+1)=b

Így a-ra és b-re könnyű kis egyenletrendszer,

5a-2b=10

3a+3b=1.8

és ha azok megvannak, lehet visszatérni az x-re és y-ra.

Kell, hogy részletesen leírjam?

2013. aug. 11. 20:01
 3/4 A kérdező kommentje:
Megpróbálom igy,s majd h nem megy irok,köszi :D
2013. aug. 11. 20:18
 4/4 anonim ***** válasza:

Akár megy, akár nem, itt ellenőrizheted magad:

[link]

2013. aug. 11. 20:40