a*(q^2 -1)/(q-1) = 50
a*(q^2 -1) = -25
2013. aug. 10. 09:34
1/2 anonim válasza:
az elsőben kiváltod az a*(q^2 -1) tényezőt -25-re:
-25/(q-1) = 50
azaz q-1=-1/2
így q=1/2
ezt visszahelyettesíted a 2-ik egyenletbe:
a*(-3/4)=-25
vagyis a=100/3
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2013. aug. 10. 10:36