a*b= 6000
a^2+b^2= 16900
2013. ápr. 9. 20:58
1/2 anonim válasza:
Első egyenletből kifejezed az egyik ismeretlent és behelyettesíted a másodikba. Másodfokúra visszavezethető negyedfokú egyenletet kell majd megoldanod a végén.
2/2 anonim válasza:
A feladat
a*b = 6000
a² + b² = 16900
Az elsőt megszorzod 2-vel
2ab = 12000
a² + b² = 16900
A két egyenletet öszeadod
a² + 2ab + b² = 28900
A bal oldal teljes négyzet
(a + b)² = 28900
a + b = ±170
Így lesz két egyenleted
a*b = 6000
a + b = ±170
Ez két egyenletrendszert jelent
a*b = 6000
a + b = 170
és
a*b = 6000
a + b = -170
Ezekből már ki tudod számolni a két ismeretlent.