Hogy kell megoldani a köv. Egyenletrendszert?


a*b= 6000

a^2+b^2= 16900


2013. ápr. 9. 20:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Első egyenletből kifejezed az egyik ismeretlent és behelyettesíted a másodikba. Másodfokúra visszavezethető negyedfokú egyenletet kell majd megoldanod a végén.
2013. ápr. 9. 21:29
 2/2 anonim ***** válasza:

A feladat

a*b = 6000

a² + b² = 16900


Az elsőt megszorzod 2-vel

2ab = 12000

a² + b² = 16900

A két egyenletet öszeadod

a² + 2ab + b² = 28900

A bal oldal teljes négyzet

(a + b)² = 28900

a + b = ±170


Így lesz két egyenleted

a*b = 6000

a + b = ±170


Ez két egyenletrendszert jelent

a*b = 6000

a + b = 170

és

a*b = 6000

a + b = -170


Ezekből már ki tudod számolni a két ismeretlent.

2013. ápr. 11. 15:14