Hogyan kellene megoldani ezt az egyenletrendszert?


I. x^2+2y^2=3

II.xy=2


x=2/y


(2/y)^2+2y^2=3

4/y^2+2y^2=3


4+2y^4=3y^2


2+2y^2=3y


Eddig jó? Hol rontom el?


2013. jan. 31. 17:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Csak a végén van elrontva:

4+2y^4=3y^2-ből nem következik

2+2y^2=3y

Helyette a folytatás:

2y^4-3y^2+4=0

Az y^2 helyett új változót hozunk be, mondjuk z-t:

2z^2-3z+4=0

Másodfokú egyenletet megoldava z-re azt tapasztaljuk, hogy nincs megoldás. Így y-ra sincs megoldás, tehát az egyenletrendszernek nincs megoldása.

2013. jan. 31. 17:47
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi!
2013. jan. 31. 17:53