Hogy kell megoldani ezt az egyenletrendszert?
2x+3y=5
x-2y=1
2013. szept. 8. 13:45
1/3 anonim válasza:
2x+3y=5 /*2
x-2y=1 /*3
-----------
4x+6y=10
3x-6y=3 (kivonjuk őket egymásból)
-----------
x=7
x-2y=1
7-2y=1
-2y=-6
y=-3
2*7+3*(-3) = 5
14-9=5
2/3 A kérdező kommentje:
Ahaa,köszönöm.
Azt meg tudnád még mondani,hogy az elején mi alapján szoroztad őket be 2-vel illetve 3-al??
2013. szept. 8. 14:49
3/3 anonim válasza:
Azért kell beszorozni, hogy kitudjuk vonni egymásból őket, tehát h ha az egyiket kivonod a másikból, vagy az egyikhez hozzáadod a másikat, akkor éppen nullát kapj, hogy kijöjjön az x vagy éppen az y.