Matek egyszerű egyenletrendszer?


Hogy kell megoldani ezt az egyenletrendszert?


2x+3y=5

x-2y=1


2013. szept. 8. 13:45
 1/3 anonim ***** válasza:

2x+3y=5 /*2

x-2y=1 /*3

-----------

4x+6y=10

3x-6y=3 (kivonjuk őket egymásból)

-----------


x=7

x-2y=1

7-2y=1

-2y=-6

y=-3


2*7+3*(-3) = 5

14-9=5

2013. szept. 8. 14:07
 2/3 A kérdező kommentje:

Ahaa,köszönöm.

Azt meg tudnád még mondani,hogy az elején mi alapján szoroztad őket be 2-vel illetve 3-al??

2013. szept. 8. 14:49
 3/3 anonim ***** válasza:
Azért kell beszorozni, hogy kitudjuk vonni egymásból őket, tehát h ha az egyiket kivonod a másikból, vagy az egyikhez hozzáadod a másikat, akkor éppen nullát kapj, hogy kijöjjön az x vagy éppen az y.
2013. szept. 8. 22:22