A válaszokat előre is köszönöm! :)

2013. okt. 28. 20:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Alakítsd szorzattá, majd emeld köbre az első egyenletet. A következő e.r.-re jutsz: x^3y^3(x^3+y^3+6)=8 ill. x^3-y^3=4.

a=x^3 és b=y^3 új ismeretlenek bevezetése után egy a Cardano-képlettel megoldható harmadfokú egyenletet kapsz:

x=((5 - 2·‹249/9)^(1/3) + (2·‹249/9 + 5)^(1/3) + 1)^(1/3)

y=((5 - 2·‹249/9)^(1/3) + (2·‹249/9 + 5)^(1/3) - 3)^(1/3)

x~1,611 ill. y~0,5691 Sz. Gy.

2013. okt. 29. 13:48
 2/3 anonim ***** válasza:

Korrekció. Az egyik harmadfokú egyenlet így fog kinézni:

b^3 + 9·b^2 + 20·b - 4=0

és

x=((5 - 2·gyök(249)/9)^(1/3) + (2·gyök(249)/9 + 5)^(1/3) + 1)^(1/3)

y=((5 - 2·gyök(249)/9)^(1/3) + (2·gyök(249)/9 + 5)^(1/3) - 3)^(1/3) valamint

x ~ 1.61142; y ~ 0.56917 Sz. Gy.

2013. okt. 29. 13:58
 3/3 anonim ***** válasza:
Az egyenletrendszer teljes megoldása 27 db. gyökpárt tartalmaz, a mert a b-re nézve harmadfokú egyenletnek még van két komplex gyöke is. Én a valós gyökpárt vezettem le, a többi le nem vezetett gyökök komplex számok lennének. Sz. Gy.
2013. okt. 29. 14:23