Az egyenlet a következő:
1/4*300+1/x*300=300*3/4
Az eredményt megadták, x=2
Próbálkoztam több féleképpen, de sehogy sem jön ki.
Előre is köszönöm a segítséget!
2013. okt. 24. 15:34
1/2 anonim válasza:
amire gondolhattál:
225=75+1/x*300
150=1/x*300
150/300=1/2=1/x
x=2 tényleg jó.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
Nagy segítség volt :)
2013. okt. 24. 19:41