Az egyenlet a következő:

1/4*300+1/x*300=300*3/4

Az eredményt megadták, x=2


Próbálkoztam több féleképpen, de sehogy sem jön ki.

Előre is köszönöm a segítséget!



2013. okt. 24. 15:34
 1/2 anonim ***** válasza:

amire gondolhattál:


225=75+1/x*300

150=1/x*300

150/300=1/2=1/x

x=2 tényleg jó.

2013. okt. 24. 15:51
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)

Nagy segítség volt :)

2013. okt. 24. 19:41