2013. jún. 23. 17:48
1/1 anonim válasza:
1.) Első megközelítés: egyenletnek üres halmaz a megoldása. Tudniillik a trigonometrikus függvények ÉK-te [-1,1] intervallumba esnek és négyzetgyök(3/2)>1. Második megközelítés az egyenleted jobb oldalán a négyzetgyök(3)/2 áll és ebben az esetben legalább két megoldásunk lesz:
2x=pi/3+2k*pi ill. x=pi/6+k*pi valamint
2x=2*pi/3+2k*pi ill. x=pi/3+k*pi.
2.)(a + 2) ^2 –3 (a+1) ⋅ (a – 1)=-2a^2+4a+7.