Kago03 kérdése:

1) Oldja meg a következő egyenletet a valós számok halmazán! Sin2x=négyzetgyök 3/2? 2) Hozza egyszerűbb alakra? Az alábbi kifejezést! (a + 2) ^2 –3 (a+1) ⋅ (a – 1)?

2013. jún. 23. 17:48
 1/1 anonim ***** válasza:

1.) Első megközelítés: egyenletnek üres halmaz a megoldása. Tudniillik a trigonometrikus függvények ÉK-te [-1,1] intervallumba esnek és négyzetgyök(3/2)>1. Második megközelítés az egyenleted jobb oldalán a négyzetgyök(3)/2 áll és ebben az esetben legalább két megoldásunk lesz:

2x=pi/3+2k*pi ill. x=pi/6+k*pi valamint

2x=2*pi/3+2k*pi ill. x=pi/3+k*pi.


2.)(a + 2) ^2 –3 (a+1) ⋅ (a – 1)=-2a^2+4a+7.

2013. jún. 24. 22:38