Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matekházi, Nem tudom hogyan...

Matekházi, Nem tudom hogyan kezdjek neki, javaslatok?

Figyelt kérdés

1) 4-|x|=|x|

2)(gyök alatt 3x+1) + 2=0


Nem igazán értem sajnos, és elég szörnyű a tanárunk is:S

Holnapra kéne:S

A válaszokat előre is köszi:)



2013. okt. 20. 11:48
 1/2 anonim ***** válasza:

1) Az abszolútérték függvény másképp viselkedik negatív számokra és pozitív számokra. Ezért a feladatot két esetre bontjuk: 1) ha x>=0, ekkor |x|=x; 2) ha x<0, ekkor |x|=-x. Mindkét eset külön oldjuk meg majd egyeztetjük a megoldásokat. Arra figyelj még, hogy ha netán kijön olyan az első esetben, hogy x=-4 megoldás, akkor az nem lesz megoldás, mivel az első esetben csak x>=0-kra van értelmezve az egyenlet, "nincs olyan x, ami -4". De amúgy ez itt nem fog előjönni, de abszolútértékes feladatoknál megeshet ez.


2) Biztos nem írtad el? Amúgy gondolj bele a gyökvonás definiciójába majd nézd meg az egyenletet és azonnal látszódni fog a megoldás. Ne is konkrét számokat nézzél, hanem arra gondolj, hogy egyáltalán milyen értékeket vehet fel a gyökvonás.

2013. okt. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi!:)
2013. okt. 20. 12:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!