valamilyen egyenlettel kellene, de mikor visszaellenőriztem nem jött ki.:( holnapra kellene.:(2013. okt. 16. 17:16
1/3 anonim válasza:
Van 3 oldal. A kerület ezek összege. Ahhoz, hogy egy ismeretlenes egyenlet legyen, írjuk fel a B és C oldalt az A oldal függvényében és az A oldal hosszát jelölje x.
Mivel a B oldal 4/3-ad része az A oldalnak (tehát x * 4/3)és a C oldal 5/4-ed része a B oldalnak (de mivel az A-hoz nézzük, ezért a B oldalt úgy kapjuk meg, hogy x * 4/3, és ezt kell még szoroznunk 5/4-eddel).
Ebből az az egyenlet írható fel, hogy:
x + (4/3) * x + (4/3 * 5/4) * x = 27,6
4/3 * 5*4 az 5/3 és 5/3+4/3 az 3 egész, tehát:
4x = 27,6
x = 6,9
Mivel x jelölte az A oldalt, ezért az A oldal 6,9 cm hosszú, a B oldal 4/3*6,9 = 9,2, a C oldal pedig 9,2*(5/4) = 11,5 cm hosszú.
2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm! én meg már két ismeretlenes egyenleteket gyártottam a haverommal, telefonon keresztül.
2013. okt. 16. 17:44
3/3 A kérdező kommentje:
a 3 egész nekem is kijött valahogy.
2013. okt. 16. 17:46