2^x^2 * 2^gyök(x+2) + x* 2^(x+1) = 2^x^2 * 2^x + x * 2^gyök(x+2) * 2
Az egyenlet x=2-re működik, azonban én egy oldalra hoztam és kiemeltem, onnan x=1 jött ki, de arra viszont nem jó az egyenlet.
2016. ápr. 10. 09:01
2/3 A kérdező kommentje:
Kettő az "iksznégyzetediken"
2016. ápr. 10. 11:31
3/3 tatyesz válasza:
2^x^2 * 2^gyök(x+2) + x* 2^x*2 = 2^x^2 * 2^x + x * 2^gyök(x+2) * 2
2^x^2 * 2^gyök(x+2) - 2^x^2 * 2^x =x * 2^gyök(x+2) * 2 - x* 2^x*2
2^x^2 * (2^gyök(x+2) - 2^x) =2x * (2^gyök(x+2) - 2^x)
A zárójelekben mindkét oldalon ugyanaz van, ezért ha ez 0, akkor az megoldás:
2^gyök(x+2) - 2^x = 0
2^gyök(x+2) = 2^x
gyök(x+2) = x
x+2=x^2
x=2 az egyetlen megoldása.
Ha a zárójeles tag nem 0, akkor 2^x^2 = 2x, aminek x=1 és x=gyök2/2 a megoldása.