Először is, érdekelne engem ez a nem túl bonyolult matek példa megoldási menete, ugyanis, akárhogyan megyek neki, nem jön össze.
Ne értsetek félre, nem valami dolgozathoz kell, csak úgy ismétlek... Egyébként a megoldása a megoldókulcs szerint: -1.75
Köszöntem előre is, na hajrá matekosok! (:
2016. ápr. 1. 17:30
1/8 anonim válasza:
először is jó lenne tudni, hogy a +1 és a +2 az hatványkitevőben van, vagy a hatvány értékéhez kell 1-et illetve 2-t adni?
2/8 A kérdező kommentje:
Természetesen a hatvány kitevőben van (tehát így csúnyán leírva, pl: (három az iksz plusz kettediken)
2016. ápr. 1. 17:54
3/8 anonim válasza:
(1+3+9)*3^x = (1+7+49)*7^x
13*3^x = 57*7^x
13/57 = (7/3)^x
lg(13/57) = lg(7/3)*x ; --> x = -1.744489133605909
4/8 anonim válasza:
Érdekes, hogy a megoldókulcs indok nélkül felfelé kerekített, szerintem az -1,74 lenne
5/8 anonim válasza:
vagyis lefelé, ha már negatívokról van szó D:
6/8 Tom Benko válasza:
@5: Erős a gyanúm, hogy egyenként kiszámolták, és már a törteknél kerekítettek.
7/8 anonim válasza:
Igen, valószínű csak pont egy megoldókulcsban..