Tudnátok segíteni? :/ 3^x+3^x+1+3^x+2=7^x+7^x+1+7^x+2


Először is, érdekelne engem ez a nem túl bonyolult matek példa megoldási menete, ugyanis, akárhogyan megyek neki, nem jön össze.

Ne értsetek félre, nem valami dolgozathoz kell, csak úgy ismétlek... Egyébként a megoldása a megoldókulcs szerint: -1.75

Köszöntem előre is, na hajrá matekosok! (:



2016. ápr. 1. 17:30
 1/8 anonim ***** válasza:
először is jó lenne tudni, hogy a +1 és a +2 az hatványkitevőben van, vagy a hatvány értékéhez kell 1-et illetve 2-t adni?
2016. ápr. 1. 17:49
 2/8 A kérdező kommentje:
Természetesen a hatvány kitevőben van (tehát így csúnyán leírva, pl: (három az iksz plusz kettediken)
2016. ápr. 1. 17:54
 3/8 anonim ***** válasza:

(1+3+9)*3^x = (1+7+49)*7^x

13*3^x = 57*7^x

13/57 = (7/3)^x

lg(13/57) = lg(7/3)*x ; --> x = -1.744489133605909

2016. ápr. 1. 18:19
 4/8 anonim ***** válasza:
Érdekes, hogy a megoldókulcs indok nélkül felfelé kerekített, szerintem az -1,74 lenne
2016. ápr. 1. 18:38
 5/8 anonim ***** válasza:
vagyis lefelé, ha már negatívokról van szó D:
2016. ápr. 2. 18:32
 6/8 Tom Benko ***** válasza:
@5: Erős a gyanúm, hogy egyenként kiszámolták, és már a törteknél kerekítettek.
2016. ápr. 2. 18:53
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, valószínű csak pont egy megoldókulcsban..
2016. ápr. 2. 23:36
 8/8 Tom Benko ***** válasza:
Láttam már cifrábbat is...
2016. ápr. 3. 21:43