x=9-nek kell kijönnie valahogy2016. márc. 29. 15:46
1/13 anonim válasza:
ennek sehogy sem megoldása a 9
-9^2+9*9+1-9*9^(-1)-1=-81+81+1-(9/9)-1=1-1-1=-1 és nem 0
2/13 A kérdező kommentje:
Akkor így:
9x+1-9x^-1=x^2
És a behelyettesítésnél igaz állítás jön ki, hogy:
81+1-1=81
2016. márc. 29. 16:09
3/13 anonim válasza:
-x^2+9x+1-9x^-1-1=0
-x^3+9x^2-9-x=0
x^3-9x^2+9+x=0
x^2(x+1)+9(1+x)(1-x)=0
x^2+9(1-x)=0
4/13 A kérdező kommentje:
Csak nem tudom, hogyan kell kiszámolni, h kijöjjön 😕
2016. márc. 29. 16:10
5/13 A kérdező kommentje:
Köszi
2016. márc. 29. 16:11
7/13 A kérdező kommentje:
De hogyan tovább? Mert nem bírom tovább számolni 😦
2016. márc. 29. 16:14
8/13 anonim válasza:
Gondolom ez az eredeti egyenlet:
9x + 1 - 9/x = x^2
9/13 anonim válasza:
10/13 anonim válasza:
#9
Az x^2-1 miért nem lehet a valós számok halmazán 0?
ha az x=1, akkor pont 0.