x=9-nek kell kijönnie valahogy

2016. márc. 29. 15:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

ennek sehogy sem megoldása a 9

-9^2+9*9+1-9*9^(-1)-1=-81+81+1-(9/9)-1=1-1-1=-1 és nem 0

2016. márc. 29. 16:06
 2/13 A kérdező kommentje:

Akkor így:

9x+1-9x^-1=x^2

És a behelyettesítésnél igaz állítás jön ki, hogy:

81+1-1=81

2016. márc. 29. 16:09
 3/13 anonim ***** válasza:

-x^2+9x+1-9x^-1-1=0

-x^3+9x^2-9-x=0

x^3-9x^2+9+x=0

x^2(x+1)+9(1+x)(1-x)=0

x^2+9(1-x)=0

2016. márc. 29. 16:10
 4/13 A kérdező kommentje:
Csak nem tudom, hogyan kell kiszámolni, h kijöjjön 😕
2016. márc. 29. 16:10
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi
2016. márc. 29. 16:11
 6/13 anonim ***** válasza:
nem jó, bocs!
2016. márc. 29. 16:11
 7/13 A kérdező kommentje:
De hogyan tovább? Mert nem bírom tovább számolni 😦
2016. márc. 29. 16:14
 8/13 anonim ***** válasza:

Gondolom ez az eredeti egyenlet:


9x + 1 - 9/x = x^2

2016. márc. 29. 17:38
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Kicsit mókás, hogy a feladat sincs meg pontosan. :)

A levezetés:

[link]

2016. márc. 29. 23:09
 10/13 anonim ***** válasza:

#9


Az x^2-1 miért nem lehet a valós számok halmazán 0?

ha az x=1, akkor pont 0.

2016. márc. 30. 07:32
1 2