Valaki le tudná ezt vezetni?:)


2^((3x^2)-2)=32^x



2016. ápr. 4. 19:28
 1/3 anonim ***** válasza:

2^((3x^2)-2) = 2^5x

(3x^2)-2 = 5x

3x^2-5x-2 = 0


másodfokú egyenletet megoldod


x1 = 2

x2 = -1/3

2016. ápr. 4. 19:44
 2/3 anonim ***** válasza:

32^x=(2^5)^x=2^5x (hatványozás azonosságai miatt)

Mivel mindkét oldal alapja már a 2, így az exponenciális fv szigorú monotonitása miatt elhagyható a hatványalap. Így néz ki az egyenletünk már:

3x^2-2=5x

Erre már nyomhatod is a másodfokú megoldóképletet nullára rendezés után.

2016. ápr. 4. 19:46
 3/3 anonim ***** válasza:

Ahogy az előzők is írták:

[link]

2016. ápr. 4. 19:56