Hogyan oldható meg az alábbi egyenlet?


0,0153^t = 3,0228


Válaszokat előre is köszönöm :)


2016. ápr. 3. 13:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Veszed mindkét oldal tetszőleges (mondjuk 10-es) alapú logaritmusát, majd használjuk a III. azonosságot:


t*lg(0,00153)=lg(3,0228), innen kapjuk, hogy t=lg(3,0228)/lg(0,0153), ennek az értéke ~-0,26464339.

2016. ápr. 3. 14:32
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2016. ápr. 3. 15:29