Hogy lesz ebből az egyenletből, ez az egyenlet?


lgp=0,8*lgp+0.301


lgp=0,301/0,2


lgp=1,505


Hogyan kerül oda a 0,2 és hova tűnik az egyik oldalról az lgp?



2016. ápr. 2. 16:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Kivont mindkét oldalból 0,8*lg(p)-t, ekkor az lett, hogy


lg(p)-0,8*lg(p)=0,301, a bal oldalon így 0,2*lg(p) van:


0,2*lg(p)=0,301, itt osztott, így lett lg(p)=0,301/0,2.

2016. ápr. 2. 16:52
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2016. ápr. 2. 16:53