Tehát a kérdés az A B és C. Régebben megtudtam volna oldani, de olyan rég tanultam ezt már, hogy sajnos nem emlékszem, hogyan kéne.
Előre is köszönöm a válaszokat.
2012. máj. 2. 11:21
1/2 anonim válasza:
(x+y+z)^2=x^2+y^2+z^2+2*(xy+yz+xz)
Ebből x+y+z=3
x^2+y^2+z^2=9
Vagyis
9=9+2*A
A=0
(x^2+y^2+z^2)^2=x^4+y^4+z^4+2*(x^2y^2+x^2z^2+y^2z^2)
Ez még kevés, mert C mellett (x^2y^2+x^2z^2+y^2z^2)-t se tudjuk. Ezt elő kell állítani, mégpedig így:
(xy+yz+xz)^2=(x^2y^2+x^2z^2+y^2z^2)+xyz(x+y+z)
Ide behelyettesítve:
0=...+(-2)*3
...=6
Most már ki lehet számolni C-t:
(x^2+y^2+z^2)^2=x^4+y^4+z^4+2*(x^2y^2+x^2z^2+y^2z^2)
81=C+2*6
C=81-12=69
Végül B is kiszámolható:
x^2 + y^2 + z^2 = x^4+y^4+z^4 + B
9=69+B
B=-60.
Remélhetőleg nincs elszámolva. De ha elszámoltam, akkor is ugyanígy kell kihozni.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2012. máj. 4. 08:11