Segítesz kifejezni ebből az egyenletből a R-t?


B=(R-sqrt(R*R-L*L))/L


sqrt=gyök...azaz Rnégyzet-Lnégyzet a gyökalatt


Minden ismert, csak az R nem...ezt hogyan lehetne kifejezni, esetleg ebből az egyenletből kiszámolni?


2011. ápr. 20. 19:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
elárulod a B és az L értékét?
2011. ápr. 20. 19:52
 2/11 anonim ***** válasza:
amúgy most csak így fejbe végiggondolva és nullára gondolok.
2011. ápr. 20. 19:57
 3/11 anonim ***** válasza:

Remélem jól értelmeztem a leírást

B = [R - √(R² - L²)]/L


Ebből


R = (L/2)[(B² - 1)/B]


Lehet behelyettesíteni.

2011. ápr. 20. 20:01
 4/11 Silber ***** válasza:

B=(R-sqrt(R*R-L*L))/L

BL=R-sqrt(R^2-L^2)

R=BL+sqrt(R^2+L^2)

Eddig lehet elmenni analitikus módon. Ha megvan L és B értéke, akkor kiszámítható R.

2011. ápr. 20. 20:02
 5/11 Silber ***** válasza:
Vagy én rontottam?
2011. ápr. 20. 20:09
 6/11 A kérdező kommentje:

L=1610.98

R=1749.74


20:01-es az neked hogyan jött ki?

2011. ápr. 20. 20:28
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, mert R² is szerepel még a kifejezésedben.
2011. ápr. 20. 20:33
 8/11 anonim ***** válasza:

20:01-es az neked hogyan jött ki?

R = (L/2)((B^2 + 1)/B

2011. ápr. 20. 20:35
 9/11 anonim ***** válasza:

Akkor lássuk részletesen


B = [R - √(R² - L²)]/L

Mindkét oldal szorozva L-lel

BL = R - √(R² - L²)

Átrendezve

√(R² - L²) = R - BL

Mindkét oldalt négyzetre emelve

R² - L² = R² - 2*RBL + B²L²

R² kiesik, az R-et tartalmazó tagot egyik oldalra, a többit a másik oldalra áttéve

2*RBL = B²L² + L²

2*RBL = L²(B² + 1)

Feltéve, hogy L nem lehet nulla, egyszerűsítek

2*RB = L(B² + 1)

ebből

R = (L/2)[(B² + 1)/B]

===============


Itt jöttem rá, hogy elrontottam egy előjelet, nem B² - 1, hanem B² + 1 a helyes. Bocs.

2011. ápr. 20. 20:44
 10/11 anonim ***** válasza:
Kösz a 20:35-ös válaszolónak a korrekciót, közben én is rájöttem, hogy hibáztam. Nem láttam a válaszod, mert a sajátomat írtam. :-)
2011. ápr. 20. 20:48
1 2