képlet: e=a.p(törve 100-al).t
s ki kéne fejezni belőle a p-t.
2011. nov. 8. 14:52
1/2 BKRS válasza:
Gondolom a t a jobb oldalon az meg mindig a nevezoben van.
e = a*p/((100-a1)*t)
szorozzuk mindket oldalt a jobb oldali nevezovel:
(100-a1)*t*e = ap
osszuk mindket oldalt a-val
(100-a1)*t*e/a = p
p = (100-a1)*t*e/a
Ha rosszul gondoltam, es a t a jobb oldalon nem a nevezoben van akkor
e = (a*p/(100-a1))*t
e = t*a*p/(100-a1)
(100-a1)e = t*a*p
p = (100-a1)*e/(t*a)
2/2 A kérdező kommentje:
köszi :)
2011. nov. 8. 16:03