Hogy kell kifejezni a képletből az ismeretlent?


képlet: e=a.p(törve 100-al).t

s ki kéne fejezni belőle a p-t.


2011. nov. 8. 14:52
 1/2 BKRS ***** válasza:

Gondolom a t a jobb oldalon az meg mindig a nevezoben van.

e = a*p/((100-a1)*t)

szorozzuk mindket oldalt a jobb oldali nevezovel:

(100-a1)*t*e = ap

osszuk mindket oldalt a-val

(100-a1)*t*e/a = p

p = (100-a1)*t*e/a


Ha rosszul gondoltam, es a t a jobb oldalon nem a nevezoben van akkor

e = (a*p/(100-a1))*t

e = t*a*p/(100-a1)

(100-a1)e = t*a*p

p = (100-a1)*e/(t*a)

2011. nov. 8. 15:39
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi :)
2011. nov. 8. 16:03