Hello! Van egy kis lemaradásom ezen a téren. Szóval egy képletből, pl v = s/t ki lehet fejezni s-et, vagy t-t. De hogyan?2009. okt. 4. 17:33
1/4 anonim válasza:
Általános iskola 4-5. osztály. Egyenletek.
2/4 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy hülye vagyok, nem kell rámutatni :)
2009. okt. 4. 17:43
4/4 timido válasza:
s = v×t
t = s/v
v = s/t
de ha nagyon nem érted, akkor vedd elő szépen a régi tk-ed ott le van írva. Vagy van az a 3 szöges trükk, amit sajnos nem tudok most elmagyarázni, mert aztán rosszul írod fel, és akkor rosszul alkalmazod.
A lényeg hogy a felső csúcsához beírod az " S " - t aztán le pedig a "v" és "t" - t és akkor így tudni fogod, hogy az s-el mindig osztasz, a többit, ami egymás mellett van, azokat szorzod. De mindenképpen tanuld meg logikusan, mert erre épül. Hanyadikos vagy?
( előző voltam )