Az alábbi egyenletből hogyan fejezem ki az lo-t?

delta l=lo*L*delta T
2011. szept. 7. 22:04
 1/3 anonim ***** válasza:

A bal oldalt osztod L-el, majd ΔT-vel.


L{0} = Δl / L / ΔT


Vagy nem ez volt a kérdés?

2011. szept. 7. 22:11
 2/3 bongolo ***** válasza:

Ez nem véletlenül a hőtágulás akar lenni? Abban L helyett inkább α-val szokták jelölni a hőtágulási együtthatót, tehát így:

Δl = α·l₀·ΔT


l₀ a rúd kezdeti hossza

α a hötágulási tényező, anyagfüggő, táblázatból olvasható ki

ΔT a hőmérsékletváltozás

Δl a hosszváltozás


Mi pontosan a feladat?

2011. szept. 8. 00:18
 3/3 anonim ***** válasza:
Ahogy elottem leirtak, es a valasz a kerdesedre: L(o)=L/(α*dT)
2011. szept. 8. 00:58