delta l=lo*L*delta T2011. szept. 7. 22:04
1/3 anonim válasza:
A bal oldalt osztod L-el, majd ΔT-vel.
L{0} = Δl / L / ΔT
Vagy nem ez volt a kérdés?
2/3 bongolo válasza:
Ez nem véletlenül a hőtágulás akar lenni? Abban L helyett inkább α-val szokták jelölni a hőtágulási együtthatót, tehát így:
Δl = α·l₀·ΔT
l₀ a rúd kezdeti hossza
α a hötágulási tényező, anyagfüggő, táblázatból olvasható ki
ΔT a hőmérsékletváltozás
Δl a hosszváltozás
Mi pontosan a feladat?
3/3 anonim válasza:
Ahogy elottem leirtak, es a valasz a kerdesedre: L(o)=L/(α*dT)