P*(T+1)= S * T
A T-t kellene kifejezni. :S
2011. jan. 21. 12:24
2/3 anonim válasza:
Zárójel felbontása bal oldalon:
P*T+P=S*T
Átrendezés, hogy a T-k egy oldalra kerüljenek:
P*T-S*T=-P
Bal oldalból T kiemelése:
T*(P-S)=-P
Osztjuk mindkét oldalt P-S-sel
T=-P/(P-S)
3/3 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. jan. 21. 13:16