Hogy fejezem ki ebből a T-t? (matek feladat)


P*(T+1)= S * T


A T-t kellene kifejezni. :S


2011. jan. 21. 12:24
 1/3 anonim ***** válasza:
T = -P/(P-S)
2011. jan. 21. 12:34
 2/3 anonim ***** válasza:

Zárójel felbontása bal oldalon:

P*T+P=S*T

Átrendezés, hogy a T-k egy oldalra kerüljenek:

P*T-S*T=-P

Bal oldalból T kiemelése:

T*(P-S)=-P

Osztjuk mindkét oldalt P-S-sel

T=-P/(P-S)

2011. jan. 21. 12:36
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. jan. 21. 13:16