Matek! Kérem írjátok le hogy számoltatok? és mellé a feladat számát is!


1:Írd fel 2 hatványaként a következő számokat:1/8,16,512,1024,8192?

Írd fel 3 hatványaként a következő számokat:1/27,1/9,243,2187,59049?

2:Mennyi a valószínűsége,hogy két dobókockával egyszerre dobva a dobott számok szorzata 3,7,15,24, legalább 36?

3:2,2 kg tömeg oldatot bepárolva 6,6 g só marad vissza!Hány százalék oldott anyagot tartalmazott az oldat?

4:Egy felmérés során az autósok utazási szokásait vizsgálták!Megállapították,hogy a személyautók 40%-ában kettő vagy több ember utazott!Ha személyautóban csak a vezető ült,akkor a vezető az esetek 25%-ában nő volt!Az összes személyautó hány százalékában utazott pontosan egy férfi?

5:Egy bicegő száz lábú százlábú így panaszkodik:"Fájó lábaim számának kétszerese négyzetszám és köbszám is!"Hány lába NEM FÁJ a százlábúnak?


2011. nov. 6. 13:04
 1/3 Mugen ***** válasza:

jelölés 2^3 = kettő a harmadikon


1, feladat.

1/8 = itt észre kell venni hogy 8 az 2*2*2 azaz 2^3, ehez a feladathoz ismerni kell azt az azonosságot is, hogy:

x^(-1) = 1/x

ez alapján ki tudod találni.


16 = 8*2 a 8ról meg tudjuk hogy az 2^3 azaz 16=2^3*2 = 2^4

a többinél ugyanígy kell eljárnod


3. hatványai

1/27 = 1 / 3^3 = 3^(-3)

1/9 nél ugyanezt kell csinálnod

243 = 81*3 a 81et át kell alakítanod

ugyanígy a többinél


2,

Valószínűséget úgy számolunk, hogy vesszük az összes esetet ami előfordulhat, és vesszük a jó eseteket amiknél beteljesedik az adott esemény azaz jelen esetben a dobott számok szorzata 3, 7, 15, 24 , legalább 36

Ha 2 kockával dobunk, akkor nézzük meg hogy milyen szorzatok jöhetnek ki:

1ik kocka: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

2ik kocka: ------------------------

1 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

2 | 2 | 4 | 6 | 8 | 10| 12

3 | 3 | 6 | 9 | 12| 15| 18

4 | 4 | 8 | 12| 16| 20| 24

5 | 5 | 10| 15| 20| 25| 30

6 | 6 | 12| 18| 24| 30| 36


ebben a táblázatban le van írva az összes kimenetel. Ez alapján összesen 6*6 = 36 kimenetel lehetséges.


a dobott számok szorzata legalább 3:

összeszámoljuk, hogy a táblázatban hány olyan mező van ahol az adott érték kisebb mint 3. Szerintem ebből 5 db van ami azt jelenti hogy ennek a valószínűsége kedvező kimenetelek száma osztva az összesssel azaz = 5/36


Ugyanígy kell eljárni a többinél is. Csak meg kell számolni őket.


3,

m= 2,2kg = 2200 g

m= 6,6 g

itt arra kiváncsiak hogy a 2200nak hány százaléka a 6,6 g = 6,6 /2200 = 0,003 ha ezt százalékban akarjjuk akkor * 100% = 0,3%


4,


Legyen X az autósok száma

40% ban az utasok száma >=2 ebből következik hogy 60%a az autósoknak egyedül utazik magyarul 0,6 * X

de ebben a nők is benne vannak

tudjuk hogy ennek a számnak 25%-a nő -> a 75%-a férfi azaz

0,6*0,75*X = 0,45X -> Magyarul 45%ban utazott 1 férfi az autóban.


5,

X a fájó lábak száma

L az összes lábának száma


L=100

X*2 köbszám és négyzetszám hogy lehet ez?

például az egyik szám lehetne a^3 akkor a másik szám legyen a^2

így ha vesszük azt amit a feladat mond:

(a^3) ^2= (a^2) ^3


kezdjük el kitalálni hogy a mennyi lehet

a=1 ez nem jó megoldás mivel a/2 = X ami a fájó lábainak száma


a=2 4^3 és 8^2 = 64 ez jónak tünik a fele 32


a=3 9^3 és 27^2 ez már több mint száz és a százlábunak 100 lába van.


tehát tudjuk hogy X = 32


A nem fájó lábainak szám a L-X = 100-32= 68

2011. nov. 6. 14:34
 2/3 Mugen ***** válasza:

a valószínűséges feladathoz a táblázat még 1x, mert elcsúszott.


____1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

1 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

2 | 2 | 4 | 6 | 8 | 10| 12

3 | 3 | 6 | 9 | 12| 15| 18

4 | 4 | 8 | 12| 16| 20| 24

5 | 5 | 10| 15| 20| 25| 30

6 | 6 | 12| 18| 24| 30| 36

2011. nov. 6. 14:57
 3/3 Mugen ***** válasza:

__1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

1 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

2 | 2 | 4 | 6 | 8 |10|12

3 | 3 | 6 | 9 |12|15|18

4 | 4 | 8 |12|16|20|24

5 | 5 |10|15|20|25|30

6 | 6 |12|18|24|30|36


no mégegyszer remélem most már jó lesz.... Amúgy ha kérdésed van akkor írj.

2011. nov. 6. 14:59