Differenciál egyenlet levezetés? SOS! Közegellenállás arányos a sebesség négyzettel

ha a közegellenállás a sebesség négyzettel arányos akkor bizonyítsuk be / vezessük le hogy a v(t) függvény tangens hiperbolikus fügvényt adja eredményül. v(t)=A*th(B*t) alakú lesz a végén elvileg, A B = ?

2016. ápr. 3. 12:19
 1/2 tatyesz ***** válasza:

mg - k'v² = ma /:m

g - kv² = a = dv/dt


dt = 1/(g - kv²) dv


t + C = ∫1/(g - kv²) dv = 1/g∫1/(1 - kv²/g) dv


t + C = 1/g arth(√(k/g)·v)/√(k/g)


√(k·g)t + c = arth(√(k/g)·v)


th(√(k·g)t + c) = √(k/g)·v


√(g/k)·th(√(k·g)t + c) = v(t)


A=√(g/k)

B=√(k·g)

2016. ápr. 4. 12:16
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! megmentetted az életem :D
2016. ápr. 5. 21:43