Mik a megoldások, és hogyan kell levezetni a feladatokat?


Első feladat:

Két testvér közül az egyik öt év híján kétszer annyi idős, mint a másik. Tíz év múlva éveik száma úgy aránylik egymáshoz, mint 5:4. Hány évesek?


Második feladat:

Ha egy négyzet egyik oldalát a-val nagyobbítjuk, szomszédos oldalát pedig b-vel kisebbítjük, akkor vele egyenlő téglalapot kapunk. Mekkora a négyzet oldala?


Harmadik feladat:

Hány kg 35%-os szeszt kell 20 kg 80%-os szeszhez önteni, hogy 45%-os szeszt kapjunk?


Negyedik feladat:

Hány liter víz és tömény kénsav kell 15 liter 45%-os kénsav előállításához, és mi lesz a keverék sűrűsége, ha a tiszta kénsav sűrűsége 1,848 g/cm^3?



2015. máj. 14. 19:20
 1/3 anonim ***** válasza:

harmadikat keverési egyenlettel m1*w1+m2*w2=(m1+m2)*w3

értelem szerűen m tömeg w koncentráció


negyediket is, csak ott használni kell a sűrűségre vonatkozó összefüggést is ró=m/V, és ebből megkapod, hogy 15 liter 45%os kénsav hány g

2015. máj. 15. 01:43
 2/3 Tom Benko ***** válasza:

Elsőben csak egy egyenletet kell felírni. Sokat segít, ha táblázatba rendezed az információkat.

A második feladatban gondolom a kerület vagy a terület szó hiányzik. Maga a szöveg így egyben az egyenlet is, csak át kell írni.

2015. máj. 15. 09:35
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2015. máj. 15. 12:35