Sürgős matek (kamat számítás), valaki segítene?

Egy bank betétjének a bruttó éves kamata 100 ezer és 1 millió Ft közti összeg esetén: 30 naptól-7%; 60 naptól-7,25%; 90 naptól-7,50%; 180 naptól-6,75%. Marci bácsi 400 ezer Ft-ot akar betenni. Akkor járna legjobban, ha pénzét 179 napra kötné le. Tudja, hogy 2 hónap múlva szüksége lesz bizonyos összegre, ezért 100 ezer Ft-ot 60 napra, 300 ezret 179 napra köt le. Összesen mennyi kamathoz jut, ha a tervezett futamidőknek megfelelően veszi ki a kamattal megemelt összegeket?

2016. ápr. 3. 09:05
 1/3 A kérdező kommentje:
29500 jó?
2016. ápr. 3. 09:19
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha az éves kamat X%, akkor az 1 napi kamat (X/365)%.


• a 100e Ft-os lekötésnél:

ha a 30. naptól lesz az éves kamat 7%, és a 60. naptól 7,25%, akkor

- a 30. naptól, az 59. napig; azaz (59-30+1=) 30 napra 30 * (7/365) = 0,5753424657534247% a kamat.

100e Ft esetén 100000*(0,5753424657534247/100) = 575,3424657534247 Ft a kamat.

- a 60. napon a kamat 7,25%. Ez 1 nap, a kamat 1 * (7,25/365) = 0,0198630136986301% a kamat.

100e Ft esetén (nincs arról szó, hogy tőkésítenék a kamatot) 100000*(0,0198630136986301/100) = 19,8630136986301 Ft a kamat.


• a 400e Ft-os lekötésnél:

ha a 30. naptól lesz az éves kamat 7%, és a 60. naptól változik, akkor

- a 30. naptól, az 59. napig; azaz (59-30+1=) 30 napra 30 * (7/365) = 0,5753424657534247% a kamat.

400e Ft esetén 400000*(0,5753424657534247/100) = 2301,3698630136988 Ft a kamat.

Ha a 60. naptól lesz bizonyos éves kamat, és a 90. naptól változik, akkor

- a 60. naptól, a 89. napig; azaz (89-60+1=) 30 napra 30 * (7,25/365) = 0,5958904109589041% a kamat.

400e Ft esetén 400000*(0,5958904109589041/100) = 2383,5616438356164 Ft a kamat.

Ha a 90. naptól lesz bizonyos éves kamat, és a lekötés a 179. napig szól, akkor

- a 90. naptól, a 179. napig; azaz (179-90+1=) 90 napra 90 * (7,50/365) = 1,8493150684931507% a kamat.

400e Ft esetén 400000*(1,8493150684931507/100) = 7397,2602739726028 Ft a kamat.


• Az összes kamat:

575,3424657534247 + 19,8630136986301 + 2301,3698630136988 + 2383,5616438356164 + 7397,2602739726028 = 12677,397260274 Ft ≈ 12 677 Ft.

2016. ápr. 3. 11:54
 3/3 anonim ***** válasza:

Bocs, kevesebb Újra kell számolni, mert a 2. rész nem 400000 Ft, hanem 300000 Ft.

Elnézést kérek!

2016. ápr. 3. 11:56