Matek, számtani, mértani, kamatos kamat számitás?


1,Egy színházi nézötéren 30 sor van. Minden sorban kettövel többen férnek el. A 15. sorban 30 féröhely van. Hány fö fér el a nézötéren?



2.


Évi 2,75%os kamat mellett nő egy 110.000 fös város lakossága.23 év alatt 670.000-re

Hány év alatt nő egy 200 .000 fös lakosság, 2,7%os kamat melett 700.000-re?


3.

a1+a2+a3= 35 mértani sorozat

a1+a2+a3-5 számtani sorozat


q?


2015. nov. 26. 21:34
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

1.)

Ez egy számtani sorozat.

A sorozat tagjainak száma: n = 30.

A differencia (a szomszédos tagok különbsége): d = 2.

A 15. tag: a15 = 30.


an = a1 + (n-1)*d

30 = a1 + (15-1)*2

30 = a1 + 14*2

30 = a1 + 28 ◄ -28

2 = a1

Az 1. tag: 2.


A 30. tag: a30 = a1 + (n-1)*d

a30 = 2 + (30-1)*2

a30= 2 + 29*2

a30 = 2 + 58

a30 = 60


A sorozat összege: Sn = (a1+an)*n / 2

S30 = (a1+a30)*30 / 2

S30 = (2+60)*30 / 2

S30 = 62 *30 / 2

S30 = 930


930 fő fér el a nézőtéren.

2015. nov. 26. 22:18
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2015. nov. 27. 15:00