a1=1
a2=4
a3=7
a4=10
Hogyan számítsam ki a sorozat 15. elemét?
2015. nov. 24. 17:19
1/1 anonim válasza:
a sorozatból kiszámitható a d
d=3
a15=a1+14*d
a15=1+14*3=43