2015. márc. 9. 15:53
1/4 anonim válasza:
a2=a1+(n-1)d
10=a1+d
10-d=a1
a5=a1+4d
20=10-d+4d
10=3d
d=3,33
a1=10-3,33
a1=6,67
3/4 Tom Benko válasza:
@banditos: 3\cdot3,33=9,99\neq10, vigyázz!
4/4 Becixxx válasza:
10 a diferencia : Az a5 pont 10 -el több, mint az a2 !