2015. márc. 9. 15:53
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

a2=a1+(n-1)d

10=a1+d

10-d=a1


a5=a1+4d

20=10-d+4d

10=3d

d=3,33


a1=10-3,33

a1=6,67

2015. márc. 9. 16:12
 2/4 Tom Benko ***** válasza:
a_n-a_k=(n-k)d
2015. márc. 10. 12:59
 3/4 Tom Benko ***** válasza:
@banditos: 3\cdot3,33=9,99\neq10, vigyázz!
2015. márc. 10. 13:00
 4/4 Becixxx válasza:
10 a diferencia : Az a5 pont 10 -el több, mint az a2 !
2015. márc. 11. 16:49