konkrétan ez lenne a feladat: Adrienn pénzének a 70%-a 33%-os, 25%-a 26%-os és 5%-a 17%-os kamatláb mellett kamatozik. Az egy évi összes kamat 9135Ft. Mennyi pénze volt Adriennek egy évvel ezelőtt a bankban?2011. nov. 5. 12:39
1/3 anonim válasza:
Mármint egy éven belül ilyen kamatokat kap rá?
Szerintem akkor:
((((((x*1,7)*1,33)*1,25)*1,26)*1,05)*1,17)-x=9135
4,374x-x=9135
3,374x=9135
x=2707,47
2/3 anonim válasza:
Vagy mindegyik kamatlábra külön-külön kell őket kiszámolni?
Mert akkor:
(x*1,7)-x=9135
0,7x=9135
x=13050
és így tovább a többire is kiszámolni...
(előző voltam)
3/3 A kérdező kommentje:
köszi:)
2011. nov. 6. 11:42