Kamatszámítást, illetve a kamatos kamatot hogy kell kiszámolni?

konkrétan ez lenne a feladat: Adrienn pénzének a 70%-a 33%-os, 25%-a 26%-os és 5%-a 17%-os kamatláb mellett kamatozik. Az egy évi összes kamat 9135Ft. Mennyi pénze volt Adriennek egy évvel ezelőtt a bankban?
2011. nov. 5. 12:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Mármint egy éven belül ilyen kamatokat kap rá?


Szerintem akkor:


((((((x*1,7)*1,33)*1,25)*1,26)*1,05)*1,17)-x=9135

4,374x-x=9135

3,374x=9135

x=2707,47

2011. nov. 5. 14:02
 2/3 anonim ***** válasza:

Vagy mindegyik kamatlábra külön-külön kell őket kiszámolni?


Mert akkor:

(x*1,7)-x=9135

0,7x=9135

x=13050


és így tovább a többire is kiszámolni...

(előző voltam)

2011. nov. 5. 14:13
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi:)
2011. nov. 6. 11:42