Egy kerékpáros egyenletes tempóban haladva percenként 0,4km-t tesz meg egy gyalogos 0,1km-t. mennyi idő múlva találkoznak ha az út 24km-es és az út 2 pontjából indulnak?2011. nov. 4. 19:33
1/4 BKRS válasza:
Ez akkor gondolom azt jelenti, hgy egymassal szemben haladnak.
Egymashoz kepest a sebesseguk tehat 0,4+0,1=0,5km/perc
Vagyis 24 km-t 48 perc alatt tesznek meg egyutt.
48 perc mulva talalkoznak.
2/4 BKRS válasza:
A ut 2 pontja, az gondolom vegpont akar lenni. Ja es ha nem egymas fele indulnak esetleg, hanem a gyalogos utan megy a biciklis, akkor egymashoz kepest a sebesseguk 0,4-01 = 0,3km/perc vagyis 24/0,3 = 80 perc mulva csokken a koztuk levo tavolsag 0-ra.
3/4 A kérdező kommentje:
egymás felé mennek és ugyanakkor indulnak
2011. nov. 4. 19:51
4/4 BKRS válasza:
Akkor az elso megoldas szerint kell eljarni.