Ezt hogyan kell kiszámolni? (matek) FONTOS

Egy kerékpáros egyenletes tempóban haladva percenként 0,4km-t tesz meg egy gyalogos 0,1km-t. mennyi idő múlva találkoznak ha az út 24km-es és az út 2 pontjából indulnak?
2011. nov. 4. 19:33
 1/4 BKRS ***** válasza:

Ez akkor gondolom azt jelenti, hgy egymassal szemben haladnak.

Egymashoz kepest a sebesseguk tehat 0,4+0,1=0,5km/perc

Vagyis 24 km-t 48 perc alatt tesznek meg egyutt.

48 perc mulva talalkoznak.

2011. nov. 4. 19:46
 2/4 BKRS ***** válasza:
A ut 2 pontja, az gondolom vegpont akar lenni. Ja es ha nem egymas fele indulnak esetleg, hanem a gyalogos utan megy a biciklis, akkor egymashoz kepest a sebesseguk 0,4-01 = 0,3km/perc vagyis 24/0,3 = 80 perc mulva csokken a koztuk levo tavolsag 0-ra.
2011. nov. 4. 19:48
 3/4 A kérdező kommentje:
egymás felé mennek és ugyanakkor indulnak
2011. nov. 4. 19:51
 4/4 BKRS ***** válasza:
Akkor az elso megoldas szerint kell eljarni.
2011. nov. 4. 20:05