Betettem a bankba fix kamatozásra 50 000 ft-ot.
a) Mekkorára növekszik a pénzem 2 év alatt évi 9,2%-os kamatos kamat mellett?
b) Ugyanezt az értéket egy év alatt hány %-os kamattal értük volna el?
c) Mennyi lesz a pénzem 2 év elteltével, ha havi lekötést választok és félévenként az éves kamatlábak a következők: 9,3%; 9,1%; 8,75%; 8,5%?
2014. febr. 16. 18:06
1/1 anonim válasza:
a) x=50000*1.092^2=59623 ft
b) 59623=50000*(1+y)=50000 + 50000*y
9623=50000*y -> y=9623/50000=0.192 -> 19.2%