Kamatos kamat számítás. Valaki segítene?


Betettem a bankba fix kamatozásra 50 000 ft-ot.

a) Mekkorára növekszik a pénzem 2 év alatt évi 9,2%-os kamatos kamat mellett?

b) Ugyanezt az értéket egy év alatt hány %-os kamattal értük volna el?

c) Mennyi lesz a pénzem 2 év elteltével, ha havi lekötést választok és félévenként az éves kamatlábak a következők: 9,3%; 9,1%; 8,75%; 8,5%?



2014. febr. 16. 18:06
 1/1 anonim ***** válasza:

a) x=50000*1.092^2=59623 ft

b) 59623=50000*(1+y)=50000 + 50000*y

9623=50000*y -> y=9623/50000=0.192 -> 19.2%

2014. febr. 16. 18:13