Troe kérdése:

A szülők gyerekük megszületésekor, és azután minden évben befizetnek egy bankszámlára 500ft, amíg a gyerek eléri a 14 éves kort. Ezután még 6 évig nem veszik ki a pénzt. Mekkora összeghez jut, ha abank minden éven 2,8 %-os kamatot ad?


2013. márc. 30. 14:16
 1/3 anonim ***** válasza:

A helyzet az, hogy én is idén tanulom ezt az anyagot, szóval nem vagyok benne biztos 100%-ig. Így arra kérlek, nézd át te is alaposan.


x = 500


1. év vége: 1,028x

2. év vége: (x+1,028x)*1,028 = 1,028x+1,028²x

3. év vége: (x+1,028x+1,028²x)*1,028 = 1,028x + 1,028²x + 1,028³x

14. év vége: 1,028x + 1,028²x + 1,028³x +...+ 1,028¹³x + 1,028¹⁴x = 8664,31


Ez az összeg további 6 évig kamatozott, úgy, hogy nem nyúlunk hozzá:


8664,31*1,028⁶ = 10225,7

2013. márc. 31. 17:31
 2/3 anonim ***** válasza:
Semennyihez, húsz év alatt tuti lesz olyan kormány amelyik elzabrálja a bankbetéteket.
2013. ápr. 2. 05:18
 3/3 anonim ***** válasza:
Matematikailag viszont az első válasz helyes.
2013. ápr. 2. 05:19