2013. márc. 30. 14:16
1/3 anonim válasza:
A helyzet az, hogy én is idén tanulom ezt az anyagot, szóval nem vagyok benne biztos 100%-ig. Így arra kérlek, nézd át te is alaposan.
x = 500
1. év vége: 1,028x
2. év vége: (x+1,028x)*1,028 = 1,028x+1,028²x
3. év vége: (x+1,028x+1,028²x)*1,028 = 1,028x + 1,028²x + 1,028³x
14. év vége: 1,028x + 1,028²x + 1,028³x +...+ 1,028¹³x + 1,028¹⁴x = 8664,31
Ez az összeg további 6 évig kamatozott, úgy, hogy nem nyúlunk hozzá:
8664,31*1,028⁶ = 10225,7
2/3 anonim válasza:
Semennyihez, húsz év alatt tuti lesz olyan kormány amelyik elzabrálja a bankbetéteket.
3/3 anonim válasza:
Matematikailag viszont az első válasz helyes.